eventum - en to tr translation catalogue (573 entries)

en: MySQL Database
tr: MySQL Veritabanı Adı

en: 
    To view more details of this issue, or to update it, please visit the following URL
tr: 
    Bu konu ile ilgili daha fazla detayı görmey yada güncellemek için lütfen takip eden bağlantıyı ziyaret ediniz.

en: % Complete
tr: % Tamamlandı

en: %1 Field
tr: %1 Alan

en: %1$s Group
tr: %1$s Grup

en: %1$s or greater
tr: %1$s veya daha fazla

en: %1$s or less
tr: %1$s veya daha az

en: %1:
    %2 ago
tr: %1:
    %2 'den önce

en: 'Note Discussion', 'Email Discussion' and 'Telephone Discussion' categories are required by Eventum and cannot be deleted.
tr: 'Not ile Görüşme', 'Email ile Görüşme' ve 'Telefon ile Görüşme' kategorileri Eventum için zorunludur ve silinemez.

en: (All Issues)
tr: (Bütün sorunlar)

en: (Alternate domains that point to 'Address Hostname')
tr: ('Alan Adı' için alternatif alan adları)

en: (Open Issues)
tr: (Aktif Konular)

en: (This MUST contain a real email address, e.g. "%1" or "%2")
tr: (Bu gerçek bir email adresi OLMALIDIR, örnek: "%1" yada "%2")

en: (This will be included in the From address of all emails sent by Eventum)
tr: (Eventum tarafından gönderilen bütün emaillerde gönderen kısmında yer alacak.)

en: (This will be included in the From address of all notes sent by Eventum)
tr: (Eventum tarafından gönderilen bütün emaillerde gönderen kısmında yer alacak.)

en: (Tip: port defaults are 110 for POP3 servers and 143 for IMAP ones)
tr: (Öneri: varsayılan portlar POP3 sunucular için 110 ve IMAP sunucular için 143 dür.)

en: (archived)
tr: (arşivlendi)

en: (default %1)
tr: (varsayılan %1)

en: (default folder is INBOX)
tr: (varsayılan klasör GELEN KUTUSU)

en: (e.g. %1)
tr: (örn. %1)

en: (hold 'ALT' key and press '3' one time) - to access the 'Search' box
tr: 'Arama' kutusuna erişmek için - ('ALT' tuşunu basılı tutarak '3' tuşuna bir defa basınız)

en: (hold 'ALT' key and press '4' one time) - to access the 'Go' box
tr: 'Git' kutusuna erişmek için - ('ALT' tuşunu basılı tutarak '4' tuşuna bir defa basınız)

en: (in hours please)
tr: (lütfen saat olarak)

en: (in minutes)
tr: (dakika içinde)

en: (literally)
tr: (gerçekten)

en: (requires %1 installed in your server)
tr: (sunucunuzda %1 kurulu olmalıdır)

en: (separate multiple addresses with commas)
tr: (birden çok adresi virgül ile ayırarak yazınız)

en: (this color will be used in the issue listing page)
tr: (bu renk sayfa listeleme sorununda kullanılacaktır)

en: (three letter abbreviation)
tr: (üç harfli kısaltma)

en: -- Select One --
tr: -- Birini Seçin --

en: <b>NOTE:</b> Email will <b>NOT</b> be sent to the notification list, if this option if chosen. This is useful as way to backload a set of emails into an existing issue.
tr: <b>NOT:</b> Eğer bu seçenek işaretli ise bildirim listesine Email <b>GÖNDERİLMEYECEKTİR</b>. Bu var olan bir soruna emailler dizisi eklemek için bir yol olarak faydalıdır.

en: <b>NOTE:</b> Email will be broadcasted to the full notification list, including any customers, if this option is chosen.
tr: <b>NOT:</b> Eğer bu seçenek işaretli ise Email herhangi bir müşteri ihtiva eden tüm bildirim listesine gönderilecektir.

en: <b>NOTE:</b> Email will be saved as a note and broadcasted only to staff users.
tr: <b>NOT:</b> Email bir not olarak kaydedilecek ve yalnızca ekip yani staff kullanıcılara gönderilecektir.

en: A new issue was just created and assigned to you.
tr: Bir yeni sorun az önce eklendi ve siz görevlendirildiniz.

en: A new issue was just created in the system.
tr: Sistemde az önce yeni bir sorun oluştu.

en: A new user was just created for you in the system.
tr: Sizin için sistemde yeni bir kullanıcı oluşturuldu

en: ADDED
tr: EKLENDİ

en: ADVISORY: Your reply will be sent to the notification list.
tr: BİLGİ:Yanıtınız bildirim listesine gönderilecektir.

en: ALERT:
tr: UYARI:

en: ALL
tr: TÜMÜ

en: AND / OR
tr: VE / VEYA

en: Abbreviation
tr: Kısaltma

en: Abbreviation:
tr: Kısaltma:

en: Account Creation
tr: Hesap Oluşturma

en: Account Manager
tr: Hesap Yöneticisi

en: Account Manager:
tr: Hesap Yöneticisi:

en: Account Preferences
tr: Hesap Tercihleri

en: Account Signup
tr: Hesap Oluşturma

en: Action
tr: Eylem

en: Action Type
tr: Eylem Türü

en: Action Type:
tr: Eylem Türü:

en: Actions
tr: Eylemler

en: Actions are any event that shows up in the history of an issue, such as a user or a developer updating an issue, uploading a file, sending an email, etc.
tr: Eylemler bir sorunun geçmişinde, bir sorunu güncelleyen, bir dosyayı yükleyen, bir emaili gönderen geliştirici veya kullanıcı şeklinde görünen herhangi bir olaydır.

en: Active
tr: Etkin

en: Activity Type
tr: İşlem Türü

en: Activity in Past
tr: Geçmişteki İşlemler

en: Add
tr: Ekle

en: Add / Edit Categories
tr: Kategori Ekle/Değiştir

en: Add / Edit Phone Support Categories
tr: Telefonla Destek Kategorileri Ekle / Düzenle

en: Add / Edit Priorities
tr: Öncelikleri Ekle / Düzenle

en: Add / Edit Releases
tr: Alt sürüm Ekle / Düzenle

en: Add Action
tr: Eylem Ekle

en: Add Authorized Replier
tr: Yetkili Muhatap Ekle

en: Add Condition
tr: Koşul Ekle

en: Add Email Signature
tr: Email imzası Ekle

en: Add Extra Recipients To Notification List?
tr: Bildirim Listesine Ek Alıcılar Ekle

en: Add Files
tr: Dosya Ekle

en: Add Me To Notification
tr: Beni Bildirime Ekle

en: Add Myself to list of assignees.
tr: Beni görevliler listesine ekle

en: Add New Files
tr: Yeni Dosya Ekle

en: Add New Requirement
tr: Yeni Gereklilik ekle

en: Add Phone Call
tr: Telefonla irtibat ekle

en: Add Phone Entry
tr: Telefon kaydı ekle

en: Add Subscription
tr: Üyelik Ekle

en: Add Time Entry
tr: Zaman kaydı ekle

en: Add Unknown Recipients to Issue Notification List
tr: Bilinmeyen email kutularını sorun bildirme listesine ekle

en: Add sender to authorized repliers list?
tr: Göndereni yetkili muhataplar listesine ekle

en: Address Hostname:
tr: Hostname ekle

en: Administration
tr: Yönetim

en: Administrator
tr: Yönetici

en: Advanced Options
tr: Gelişmiş Seçenekler

en: Advanced Search
tr: Gelişmiş Arama

en: Advanced Search / Creating Custom Queries
tr: Gelişmiş Arama / Özelleştirilmiş Sorgulama oluşturma

en: After Sender Name
tr: Gönderenin ismi sonrasında

en: Aggregate
tr: Topyekün

en: Alert Group Leader:
tr: Grup Lideri için uyarı:

en: Alert IRC:
tr: IRC için uyarı

en: Alert Query
tr: Sorgulama için Uyarı

en: Alert Reason
tr: Uyarı sebebi

en: All
tr: Tümü

en: All Issues
tr: Tüm sorunlar

en: All Text (emails, notes, etc)
tr: Tüm metin (emailler, notlar, vs)

en: All time tracking information for the given support level or customer. Issues without any time tracking data do not affect the average or median.
tr: Verilen destek düzeyi veya müşteri için tüm zaman yönetim bilgileri. Zaman yönetim verileri olmayan sorunlar ortalama yada ortancayı etkilemez.

en: Allow Un-Assigned Issues?
tr: Atanmamış sorunlara izin ver

en: Allowed to view all issues on the projects associated to this user; Allowed to create new issues and to send emails on existing issues.
tr: Bu kullanıcıya kendisinin ilişkilendirildiği tüm projelerdeki konuları görme yetkisi verildi; Yeni konu yaratma ve varolan konular için email gönderme yetkisi verildi.

en: Allowed to view all issues on the projects associated to this user; Allowed to create new issues, update existing issues, and to send emails and notes to existing issues.
tr: Bu kullanıcıya kendisinin ilişkilendirildiği tüm projelerdeki konuları görme yetkisi verildi; Yeni konu yaratma, varolan konuları güncelleme ayrıca email ve not gönderme izni verildi.

en: Allowed to view all issues on the projects associated to this user; Allowed to create new issues, update existing issues, and to send emails and notes to existing issues. Also, this type of user is also allowed on the special administration section of Eventum to tweak most project-level features and options.
tr: Bu kullanıcıya kendisinin ilişkilendirildiği tüm projelerdeki konuları görme yetkisi verildi; Yeni konu yaratma, varolan konuları güncelleme ayrıca email ve not gönderme izni verildi. Ayrıca bu tip kullanıcı Eventum özel yönetim bölümünde proje seviyesinde birçok özellik ve seçenek düzenleyebilir.

en: Allowed to view all issues on the projects associated to this user; cannot create new issues or edit existing issues.
tr: Bu kullanıcıya kendisinin ilişkilendirildiği tüm projelerdeki konuları görme yetkisi verildi; yeni konu yaratamaz yada varolan konuları güncelleyemez.

en: Also Filter By Issue Priorities
tr: Sorun öncelikleri olarak da filtrele

en: Also, all issues that are marked as duplicates from this one were updated as well.
tr: Bunun kopyası olarak işaretli tüm sorunlar da güncellendi.

en: An Error Was Found
tr: Hata Bulundu

en: An error occurred while trying to add the FAQ entry.
tr: Sıkça Sorulan Sorulara eklerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new account manager.
tr: Yeni hesap yöneticisi eklerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new account.
tr: Yeni hesap eklerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new action.
tr: Yeni Eylem eklerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new category.
tr: Yeni kategori eklerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new condition.
tr: Yeni Koşul eklerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new custom field.
tr: Yeni Özelleştirilmiş Alan eklerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new customization.
tr: Yeni özelleştirme alanı eklenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new email response.
tr: Yeni email cevabı eklenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new group.
tr: Yeni grup eklenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new issue resolution.
tr: Yeni sorun çözümü eklenirken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new link filter.
tr: Yeni bağlantı filtresi eklenirken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new note.
tr: Yeni not eklenirken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new priority.
tr: Yeni öncelik eklenirken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new project.
tr: Yeni proje eklenirken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new release.
tr: Yeni alt sürüm eklenirken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new reminder.
tr: Yeni hatırlatıcı eklenirken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new status.
tr: Yeni durum eklenmeye çalışırken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new time tracking category.
tr: Yeni zaman yönetimi kategorisi eklenirken bir sorun oluştu.

en: An error occurred while trying to add the new user.
tr: Yeni kullanıcı eklenmeye çalışırken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the news entry.
tr: Haberler girdisi eklenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to add the round robin entry.
tr: Dönüşümlü zamanlama round robin girdisi eklenirken bir sorun oluştu.

en: An error occurred while trying to associate the selected email message
tr: Seçilen emaili ilişiklendirmeye çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to convert the selected note.
tr: Seçilen notu dönüştürmek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to delete the link filter.
tr: Filtreyi silmek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to delete the note.
tr: Notlar silinmeye çalışılırken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to insert the authorized replier.
tr: Yetkili olarak cevap eklemeye çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to process the uploaded file.
tr: Dosya yükleme sırasında bir hata oluştu

en: An error occurred while trying to run your query
tr: Sorguyu çalıştırırken bir hata oluştu

en: An error occurred while trying to run your query.
tr: Sorguyu çalıştırırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to save columns to display.
tr: Gösterilen sütunları kaydetmeye çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update field display settings.
tr: Ekran ayarlarını güncellemeye çalışırken bir hata oluştu

en: An error occurred while trying to update the FAQ entry information.
tr: SSS bilgisi güncellenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the Reporter.
tr: Raporcuyu güncellemeye çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the account information.
tr: Hesap bilgisini güncellemeye çalışırken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the account manager information.
tr: Hesap yönetim bilgisini yüklerken bir hata oluştu

en: An error occurred while trying to update the action information.
tr: Eylem bilgisi güncellenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the category information.
tr: Kategori bilgisi güncellenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the condition information.
tr: Durum bilgisi güncellenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the custom field information.
tr: Özelleştirilmiş alan bilgisi güncellenirken bir hata oluştu

en: An error occurred while trying to update the customization information.
tr: Özelleştirme bilgisi güncelenirken bir hata oluştu

en: An error occurred while trying to update the email response information.
tr: E-posta yanıtı bilgilerinizi güncellemek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the group information.
tr: Grup bilgisini güncellemeye çalışırken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the information.
tr: Bilgi güncellemeye çalışırken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the issue resolution information.
tr: Sorun çözme bilgilerini güncellemek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the link filter.
tr: Link filtresi güncellenirken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the news entry information.
tr: Haber giriş bilgilerinizi güncellemek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the note.
tr: Not güncellemeye çalışırken hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the notification entry.
tr: Bildirim giriş güncellemek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the priority information.
tr: Öncelik bilgilerinizi güncellemek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the project information.
tr: Proje bilgilerini güncellemek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the release information.
tr: Sürüm bilgileri güncellemek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the reminder information.
tr: Hatırlatma bilgilerinizi güncellemek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the round robin entry information.
tr: Round robin giriş bilgilerinizi güncellemek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the status information.
tr: Durum bilgilerinizi güncellemek için çalışırken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the time tracking category information.
tr: Kategori bilgileri izleme zamanını güncellerken bir hata oluştu.

en: An error occurred while trying to update the user information.
tr: Kullanıcı bilgilerini güncellemeye çalışırken bir hata oluştu.

en: An error was found while trying to change your account clocked-in status.
tr: Hesabınızın durumu değiştirilirken bir hata oluştu.

en: An integration script will need to be installed in your CVS root repository in order to send a message to Eventum whenever changes are committed to the repository. This message will then be processed by Eventum and the changes to the appropriate files will be associated with existing issue mentioned in your commit message.
tr: CVS'te yapılan bütün değişikliklerin Eventum'a geri bildirilebilmesi için CVS ana dizinine bir  betik yüklenmesi gerekmektedir. CVS'e dosyaları gönderirken/yüklerken eğer Eventum sorun numarasını da mesaj olarak girerseniz, bu bilgi CVS'teki betik tarafından Eventum'a iletilir ve Eventum da bu bilgiyi işleyip  değişiklik yapılan dosyalar ile sorun kayılarını ilişkilendirir.

en: An issue was assigned to you by %1
tr: %1 tarafından size bir bildiri atandı

en: Anonymous Form
tr: İsimsiz Form

en: Anonymous Reporting
tr: İsimsiz Raporlama

en: Anonymous Reporting Options
tr: İsimsiz Raporlama Seçenekleri

en: Anonymous Reporting of New Issues
tr: Yeni Konular için İsimsiz Raporlama

en: Anonymous Reporting:
tr: İsimsiz Raporlama:

en: Any
tr: Herhangi

en: Archived
tr: Arşivlenmiş

en: Are you sure you want to add this address to the notification list?
tr: Uyarı listesine bu adresi eklemek istediğinizden eminmisiniz?

en: Areas
tr: Alanlar

en: Arrival Date:
tr: Varış tarihi

en: Article Entries
tr: Makale Yazıları

en: As an example, using the
tr: Örnek olarak kullanın

en: Ascending
tr: Artan

en: Assign Issue To Myself
tr: Bildiriyi Bana Ata

en: Assignable Users
tr: Atama Yapılabilecek Kullanıcılar

en: Assignable Users:
tr: Atama Yapılabilecek Kullanıcılar:

en: Assigned
tr: Atanan

en: Assigned Issues
tr: Atanan Bildiriler

en: Assigned Projects
tr: Atanmış Projeler

en: Assigned Projects and Roles
tr: Atanmış proje ve roller

en: Assigned Projects:
tr: Atanmış Projeler

en: Assigned Role:
tr: Atanan Kural:

en: Assigned Support
tr: Atanan Destek

en: Assigned:
tr: AtananÇ

en: Assignee
tr: Atayan

en: Assignee:
tr: Atayan

en: Assignment
tr: Atama

en: Assignment Field
tr: Atanan Alan

en: Assignment List
tr: Atama Listesi

en: Assignment:
tr: Atama

en: Associate
tr: İlişkilendir

en: Associate Email Message to Issue #%1
tr: #%1 Konusu için Atanan Email

en: Associate Emails
tr: Atanan Emailler

en: Associated
tr: İlişkilendirilmiş

en: Associated Emails
tr: İlişkilendirilen Emailler

en: Associated Issues
tr: İlişkilendirilen Konular

en: Associated Project
tr: İlişkilendirilen Proje

en: Associated Project:
tr: İlişkilendirilen Proje:

en: Associated with Issue
tr: Konuyla ilişkilendirilmiş

en: Attach Files
tr: Dosya Ekle

en: Attached Emails
tr: Ekli Emailler

en: Attached Files
tr: Ekli Dosyalar

en: Attachment originated from a note
tr: Nottan gelen ek

en: Attachment originated from an email
tr: Emailden gelen ek

en: Attachments
tr: Eklentiler

en: Attachments:
tr: Eklentiler:

en: Authorized Repliers
tr: Yetkili cevaplayıcılar

en: Authorized Repliers:
tr: Yetkili Cevaplayıcılar:

en: Authorized to Send Emails
tr: Email Göndermek için Yetkilendirilmiş.

en: Auto-Creation of Issues
tr: Konuların otomatik yaratıcısı

en: Automated Issue
tr: Otomatikleştirilmiş Konu

en: Automated Issue #%1 Reminder Alert
tr: Otomatikleştirilmiş Konu #%1 Hatırlatıcı Uyarı

en: Automatically append email signature when composing internal notes
tr: İç notları oluştururken email imzasını otomatik olarak ilave et.

en: Automatically append email signature when composing web based emails
tr: Web tabanlı mail oluştururken email imzasını otomatik olarak ilave et.

en: Automatically close confirmation popup windows?
tr: Doğrulama penceresi otomatik olarak kapatılsın mı?

en: Available - Users may use this release
tr: Mevcut - Kullanıcılar bu sürümü kullanabilir

en: Available Help Topics
tr: Mevcut Yardım Başlıkları

en: Available Languages
tr: Mevcut Diller

en: Available Related Topics
tr: Mevcut İlişkili Başlıklar

en: Available Reports
tr: Mevcut Raporlar

en: Average and median counts do not include customers who have never opened an issue.
tr: Ortalama sayılar hiçbir konu oluşturmamış müşterileri içermez.

en: Avg
tr: Ortalama

en: Avg Workload per Customer by Support Level
tr: Destek Seviyesinde Müşteri başına Ortalama İş Yükü

en: Avg and Median Time to Close by Support Level
tr: Destek Seviyesinde Ortalama Kapatma Süresi

en: Avg and Median Time to First Response by Support Level
tr: Destek Seviyesinde Ortalama İlk Cevap Süresi

en: Avg/Med/Max Issues/Emails
tr: Ortalama/Maksimum Konular/Emailler

en: BLOCKED
tr: ENGELLENMİŞ

en: Back
tr: Geri

en: Back to Login Form
tr: Giriş Formuna Geri Dön

en: Back to Reminder Action List
tr: Hatırlatıcı Eyle Listesine Geri Dön

en: Back to Reminder List
tr: Hatırlatıcı Listesine Geri Dön

en: Back to Top
tr: Yukarı Çık

en: Backup Technical Account Manager
tr: Yedek Teknik Hesap Yönetimi

en: Based on all issues recorded in Eventum since start to present.
tr: Eventum tarafından başlangıçtan şu anda kadar kaydedilen tüm konular baz alındı.

en: Based on all open issue in Eventum for <b>%1</b>.
tr: <b>%1</b> için Eventumdaki tüm açık konular baz alındı.

en: Before Sender Name
tr: Gönderenin Adından Önce

en: Between
tr: Arasında

en: Blackout Time Range:
tr: Engelleme Zaman Aralığı

en: Blocked Message Raw Headers
tr: Engellenen Mesajın Temel Başlıkları

en: Cancel
tr: İptal

en: Cancel Update
tr: Güncellemeyi İptal Et

note: TRANSLATORS: Translation of Catalan language in preferences dropdown
en: Catalan
tr: Katalanca

en: Categories and Statuses
tr: Kategoriler ve Durumlar

en: Category
tr: Kategori

en: Category Field
tr: Kategori Alanı

en: Category:
tr: Kategori:

en: Change Password
tr: Parola Değiştir

en: Changed Fields
tr: Değiştirilen Alanlar

en: Check Disk Space:
tr: Disk Alanını Kontrol Et

en: Check IRC Bot:
tr: IRC Bot'unu kontrol et

en: Check Permissions
tr: İzinleri Denetle

en: Check Spelling
tr: Yazım Denetimi Yap

note: TRANSLATORS: Translation of Chinese (Simplified) language in preferences dropdown
en: Chinese (Simplified)
tr: Çince (Basitleştirilmiş)

en: Clear
tr: Temizle

en: Clear Date
tr: Tarihi Temizle

en: Clear Filters
tr: Fitreleri Temizle

en: Clear Selections
tr: Seçimleri Temizle

en: Close
tr: Kapat

en: Close Form
tr: Formu Kapat

en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

en: Closed
tr: Kapatıldı

en: Closed Date
tr: Kapatılma Tarihi

en: Closed Message
tr: Kapatılan mesajlar

en: Color
tr: Renk

en: Color:
tr: Renk:

en: Column Name
tr: Sütun Adı

en: Comments:
tr: Açıklamalar:

en: Complete Details
tr: Tam Ayrıntı

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Configuration Parameters
tr: Yapılandırma Parametreleri

en: Confirm New Password
tr: Yeni şifreyi onaylayın

en: Continue
tr: Devam

en: Count
tr: Sayaç

en: Create Account
tr: Hesap Oluştur

en: Create Account Manager
tr: Hesap Yöneticisi Oluştur

en: Create Category
tr: Kategori Oluştur

en: Create Group
tr: Grup Oluştur

en: Create Issue
tr: Bildiri Ekle

en: Create New Issue
tr: Yeni Bildiri Ekle

en: Create Note
tr: Not Oluştur

en: Create Priority
tr: Öncelik Oluştur

en: Create Project
tr: Proje Oluştur

en: Create Release
tr: Versiyn Oluştur

en: Create Reminder
tr: Hatırlatıcı Oluştur

en: Create Resolution
tr: Çözünürlük Oluştur

en: Create Status
tr: Durum Oluştur

en: Create User
tr: Kullanıcı Oluştur

en: Create User and Permissions
tr: Kullanıcı ve İzinleri Oluştur

en: Created
tr: Oluşturuldu

en: Created Date
tr: Oluşturulma Tarihi

en: Current Project
tr: Geçerli Proje

en: Current Project:
tr: Geçerli Proje:

en: Current Selections:
tr: Geçerli Seçimler:

en: Current filters:
tr: Geçerli filtreler:

en: Custom Field
tr: Özel Alan

en: Custom Fields
tr: Özel Alanlar

en: Customer
tr: Müşteri

en: Customer:
tr: Müşteri:

en: Customers
tr: Müşteriler

note: TRANSLATORS: Translation of Czech language in preferences dropdown
en: Czech
tr: Çekçe

note: TRANSLATORS: Translation of Danish language in preferences dropdown
en: Danish
tr: Danca

en: Database Error
tr: Veritabanı Hatası

en: Date
tr: Tarih

en: Date Field
tr: Tarih Alanı

en: Date Field:
tr: Tarih Alanı:

en: Date Range
tr: Tarih Aralığı

en: Date of Call
tr: Arama Tarihi

en: Date of Work
tr: Çalışma Tarihi

en: Day
tr: Gün

en: Day of Month
tr: Ayın Günü

en: Day of Week
tr: Haftanın Günü

en: Days
tr: Günler

en: Dear
tr: Sevgili

en: Default Category:
tr: Varsayılan Kategori:

en: Default Priority:
tr: Varsayılan Öncelik:

en: Defaults
tr: Varsayılanlar

en: Delete
tr: Sil

en: Description
tr: Açıklama

en: Description Field
tr: Açıklama Alanı

en: Description:
tr: Açıklama:

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Developer
tr: Geliştirici

en: Developers
tr: Geliştiriciler

en: Did you Know?
tr: Biliyor musunuz?

en: Do you want to continue?
tr: Devam etmek istiyor musunuz?

note: TRANSLATORS: Translation of Dutch language in preferences dropdown
en: Dutch
tr: Hollandaca

en: Edit Categories
tr: Kategorileri Düzenle

en: Edit Option
tr: Seçeneği Düzenle

en: Edit Priorities
tr: Öncelikleri Düzenle

en: Edit Releases
tr: Versiyonları Düzenle

en: Edit Signature
tr: İmzayı Düzenle

en: Email
tr: Eposta

en: Email Account:
tr: Eposta Hesabı:

en: Email Address
tr: Eposta Adresi

en: Email Address:
tr: Eposta Adresi:

en: Email List:
tr: Eposta Listesi:

en: Email Notifications
tr: Eposta Bildirimleri

en: Email Signature
tr: Eposta İmzası

en: Emails
tr: Epostalar

en: End
tr: Son

en: End date
tr: Bitiş tarihi

en: End:
tr: Bitiş:

note: TRANSLATORS: Translation of English (Australia) language in preferences dropdown
en: English (Australia)
tr: İngilizce (Avustralya)

note: TRANSLATORS: Translation of English (Canada) language in preferences dropdown
en: English (Canada)
tr: İngilizce (Kanada)

note: TRANSLATORS: Translation of English (United Kingdom) language in preferences dropdown
en: English (United Kingdom)
tr: İngilizce (İngiltere)

en: Error
tr: Hata

en: Eventum Emails
tr: Eventum E-Postaları

en: Eventum Installation
tr: Eventum Kurulum

en: Existing Categories:
tr: Varolan Kategoriler

en: Existing Groups
tr: Varolan Gruplar

en: Field
tr: Alan

en: Field Options
tr: Alan Seçenekleri

en: Field Type
tr: Alan Türü

en: Field:
tr: Alan:

en: File
tr: Dosya

en: Files
tr: Dosyalar

note: TRANSLATORS: Translation of Finnish language in preferences dropdown
en: Finnish
tr: Fince

note: TRANSLATORS: Translation of French language in preferences dropdown
en: French
tr: Fransızca

en: Full Name
tr: Ad Soyad

en: Full Name:
tr: Ad Soyad:

en: Generate
tr: Oluştur

note: TRANSLATORS: Translation of German language in preferences dropdown
en: German
tr: Almanca

en: Go
tr: Git

en: Go Back
tr: Geri Dön

note: TRANSLATORS: Translation of Hebrew language in preferences dropdown
en: Hebrew
tr: İbranice

en: Help
tr: Yardım

en: Help Topics
tr: Yardım Konuları

en: Hide
tr: Gizle

en: Hours
tr: Saat

note: TRANSLATORS: Translation of Hungarian language in preferences dropdown
en: Hungarian
tr: Macarca

en: I Forgot My Password
tr: Şifremi Unuttum

en: If you close this window, you will lose your message
tr: Bu pencereyi kapatırsanız mesajınız kaybolacaktır

en: Integer
tr: Sayısal

en: Issue
tr: Bildiri

en: Issue #
tr: Bildiri #

en: Issue Count
tr: Bildiri Sayısı

en: Issue Counts
tr: Bildiri Sayısı

en: Issue Details
tr: Bildiri Detayları

en: Issue ID
tr: Bildiri ID

en: Issue ID:
tr: Bildiri ID

en: Issue is Closed
tr: Bildiri kapatıldı

en: Issues
tr: Bildiriler

en: Issues Closed
tr: Bildiriler Kaparıldı

en: Issues are Closed
tr: Bildiriler Kapatıldı

note: TRANSLATORS: Translation of Italian language in preferences dropdown
en: Italian
tr: İtalyanca

note: TRANSLATORS: Translation of Japanese language in preferences dropdown
en: Japanese
tr: Japonca

note: TRANSLATORS: Translation of Korean language in preferences dropdown
en: Korean
tr: Korece

note: TRANSLATORS: Translation of Latvian language in preferences dropdown
en: Latvian
tr: Letonca

en: Levels:
tr: Seviyeler

en: List Issues
tr: Bildiri Listesi

note: TRANSLATORS: Translation of Lithuanian language in preferences dropdown
en: Lithuanian
tr: Litvanca

en: Login
tr: Giriş Yap

en: Logout
tr: Çıkış Yap

en: Mailbox
tr: Posta Kutusu

en: Manage Categories
tr: Kategorileri Yönet

en: Manage Email Accounts
tr: E-Posta Hesaplarını Yönet

en: Manage Groups
tr: Grupları Yönet

en: Manage News
tr: Haberleri Yönet

en: Manage Phone Support Categories
tr: Telefon Destek Kateogorilerini Yönet

en: Manage Priorities
tr: Önem Seviyelerini Yönet

en: Manage Projects
tr: Projeler Yönet

en: Manage Statuses
tr: Durumları Yönet

en: Manage Users
tr: Kullanıcıları Yönet

en: Max
tr: Maks

en: Members
tr: Üyeler

en: Message
tr: Mesaj

en: Message:
tr: Mesaj:

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Month
tr: Ay

en: Move
tr: Taşı

en: MySQL Password:
tr: MySQL Şifre

en: MySQL Server Hostname
tr: MySQL Sunucusu

en: MySQL Table Prefix
tr: MySQL Tablo ön eki

en: MySQL Username
tr: MySQL Kullanıcı Adı

en: Name
tr: Ad

en: Name:
tr: Ad:

en: New Issue
tr: Yeni Bildiri

en: New Password
tr: Yeni Şifre

en: Next
tr: İleri

en: Next Issue
tr: Sonraki Bildiri

en: Next Message
tr: Sonraki Mesaj

en: Next Note
tr: Sonraki Not

en: No
tr: Hayır

en: Options
tr: Seçenekler

en: Options:
tr: Seçenekler:

en: Password
tr: Şifre

en: Password:
tr: Şifre

en: Phone Calls
tr: Telefon Aramaları

en: Phone Calls:
tr: Telefon Aramaları

en: Phone Number
tr: Telefon Numarası

en: Please choose a category
tr: Lütfen bir kategori seçin

en: Please choose a customer
tr: Lütfen bir müşteri seçin

en: Please choose a field
tr: Lütfen bir alan seçin

en: Please choose a priority
tr: Lütfen bir öncelik seviyesi seçin

en: Please choose a project
tr: Lütfen bir proje seçin

en: Please choose a status
tr: Lütfen bir durum seçin

en: Please choose an user
tr: Lütfen bir kullanıcı seçin

en: Please choose the default category.
tr: Lütfen varsayılan kategori seçin

en: Please choose the default priority.
tr: Lütfen varsayılan öncelik seviyesi seçin

en: Please enter a valid email address for the sender address.
tr: Lütfen gönderici adresi için geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Please enter a valid email address.
tr: Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.

en: Please enter a valid issue ID.
tr: Lütfen geçerli bir bildiri ID girin.

en: Please enter the SMTP server hostname.
tr: Lütfen SMTP sunucu adresini girin.

en: Please enter the SMTP server password.
tr: Lütfen SMTP şifresini girin.

en: Please enter the SMTP server port number.
tr: Lütfen SMTP sunucu portunu girin.

en: Please enter the SMTP server username.
tr: Lütfen SMTP kullanıcı adını girin

en: Please enter the title for this new priority.
tr: Lütfen bu yeni öncelik seviyesi için başlık girin.

en: Please enter the title for this new project.
tr: Lütfen bu yeni proje için başlık girin.

en: Please enter the title for this priority.
tr: Lütfen bu öncelik seviyesi için başlık girin.

en: Please enter the title for this project.
tr: Lütfen bu proje için başlık girin.

note: TRANSLATORS: Translation of Portuguese language in preferences dropdown
en: Portuguese
tr: Portegizce

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Previous
tr: Geri

en: Previous Issue
tr: Önceki Bildiri

en: Previous Message
tr: Önceki Mesaj

en: Previous Note
tr: Önceki Not

en: Priority
tr: Öncelik

en: Priority Field
tr: Öncelik Alanı

en: Priority:
tr: Öncelik:

en: Private
tr: Özel

en: Private:
tr: Özel:

en: Project
tr: Proje

en: Project Lead
tr: Proje Lideri

en: Project:
tr: Proje

en: Projects
tr: Projeler

en: Projects:
tr: Projeler:

en: Public
tr: Genel

en: Rank
tr: Derece

en: Rank:
tr: Derece:

en: Release
tr: Versiyon

en: Remove
tr: Kaldır

en: Remove Selected
tr: Seçileni Kaldır

en: Reply
tr: Cevapla

en: Required Field
tr: Zorunlu Alan

en: Required Fields
tr: Zorunlu Alanlar

en: Required fields
tr: Zorunlu alanlar

en: Reset
tr: Temizle

note: TRANSLATORS: Translation of Russian language in preferences dropdown
en: Russian
tr: Rusça

en: SMTP Configuration
tr: SMTP Konfigürasyon

en: SSL Server
tr: SSL Sunucusu

en: Save
tr: Kaydet

en: Search
tr: Ara

en: Show
tr: Göster

en: Show Customers
tr: Müşterileri Göster

note: TRANSLATORS: Translation of Sinhalese language in preferences dropdown
en: Sinhalese
tr: Singalaca

note: TRANSLATORS: Translation of Spanish language in preferences dropdown
en: Spanish
tr: İspanyolca

en: Stats
tr: İstatistikler

en: Status
tr: Durum

en: Status:
tr: Durum:

en: Statuses
tr: Durumlar

en: Subject
tr: Konu

en: Subject/Body:
tr: Konu/Mesaj

en: Submit
tr: Gönder

en: Sunday
tr: Pazar

note: TRANSLATORS: Translation of Swedish language in preferences dropdown
en: Swedish
tr: İsveççe

note: TRANSLATORS: Translation of Thai language in preferences dropdown
en: Thai
tr: Tayca

en: The new revision of the file
tr: Dosyanın yeni versiyonu

en: The old revision of the file
tr: Dosyanın eski versiyonu

en: Title
tr: Başlık

en: Title:
tr: Başlık:

en: Total
tr: Toplam

en: Total Issues
tr: Toplam Bildiri

note: TRANSLATORS: Translation of Turkish language in preferences dropdown
en: Turkish
tr: Türkçe

en: Type
tr: Tip

en: Type:
tr: Tip:

en: Update
tr: Güncelle

en: Update Category
tr: Kategoriyi Güncelle

en: Update Full Name
tr: Tam Adı Güncelle

en: Update Group
tr: Grubu Güncelle

en: Update Issue
tr: Bildiriyi Güncelle

en: Update Status
tr: Durum Güncelle

en: Update User
tr: Kullanıcıyı Güncelle

en: User
tr: Kullanıcı

en: User Details
tr: Kullanıcı Detayları

en: User Permission Levels
tr: Kullanıcı Erişim Seviyeleri

en: User account information updated
tr: Kullanıcı hesap bilgileri güncellendi

en: User account password changed
tr: Kullanıcı şifresi değiştirildi

en: Username
tr: Kullanıcı Adı

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Users:
tr: Kullanıcılar

en: Week
tr: Hafta

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Weekly Report
tr: Haftalık Rapor

en: Work ended
tr: İş Bitiş Tarihi

en: Work started
tr: İş Başlangıç Tarihi

en: Yes
tr: Evet

en: click to edit
tr: düzenlemek için tıkla

en: day
tr: gün

en: days
tr: günler

en: delete
tr: sil

en: delete attachment
tr: ekteki dosyayı sil

en: delete file
tr: dosyayı sil

en: download file
tr: dosyayı indir

note: TRANSLATORS: %1: iaf_filename, %2: iaf_filesize
en: download file (%1$s - %2$s)
tr: dosyayı indir (%1$s - %2$s)

en: emails
tr: E-postalar

en: first
tr: İlk

en: first name
tr: Ad

en: help documentation
tr: Yardım Dökümanı

en: hide/show
tr: gizle/göster

en: issue
tr: bildiri

en: last name
tr: soyad

en: manage the application settings, users, projects, etc
tr: uygulama ayarlarını, kullanıcıları, projeleri vb yönet

en: modify your account details and preferences
tr: hesap detaylarını ve tercihlerini düzenle

en: mon
tr: Pazartesi

en: month
tr: ay

en: move field down
tr: alanı aşağı taşı

en: move field up
tr: Alanı yukarı taşı

en: must be a valid email address
tr: geçerli bir e-posta adresi olmalıdır

en: or
tr: veya

en: page
tr: sayfa

en: pending
tr: beklemede

en: quick search
tr: hızlı ara

en: sort by customer
tr: müşteriye göre sırala

en: sort by date
tr: tarihe göre sırala

en: sort by recipient
tr: alıcıya göre sırala

en: sort by sender
tr: göndericiye göre sırala

en: sort by status
tr: duruma göre sırala

en: sort by subject
tr: konuya göre sırala

en: to access this page.
tr: sayfaya ulaşmak için

en: un-scheduled
tr: planlanmamış

en: update entry
tr: girişi güncelle

en: update this entry
tr: bu girişi güncelle

en: view email details
tr: E-posta detaylarını görütüle

en: view issue details
tr: Sorun detaylarını görüntüle

en: view note details
tr: not detayını görüntüle

en: view reminder action details
tr: hatırlatıcı eylem detaylarını görüntüle

en: view reminder details
tr: hatırlatıcı detayını görüntüle

en: view the full history of changes on this issue
tr: Sorun hakkında tüm değişiklik geçmişini görüntüle

en: view the history of sent emails
tr: gönderilen email geçmişini görüntüle

en: visible to all
tr: herkese görünür

en: week
tr: hafta

en: year
tr: Yıl
