eventum - en to th translation catalogue (29 entries)

en: % Complete
th: % ความสมบูรณ์

en: (GMT)
th: (จีเอ็มที)

en: (e.g. %1)
th: (ต.ย. %1)

en: (in hours please)
th: (กรุณาใส่ในหน่วยชั่วโมง)

en: (literally)
th: (ตัวอักษร)

en: (separate multiple addresses with commas)
th: แยกหลาย ๆ ที่อยู่ด้วยเครื่องหมายคอมมา

en: (three letter abbreviation)
th: (ย่อเหลือสามตัวอักษร)

en: -- Select One --
th: -- เลือกหนึ่งอัน --

en: ADDED
th: เพิ่มแล้ว

en: ALERT:
th: การเตือน:

en: ALL
th: ทั้งหมด

en: AND / OR
th: และ / หรือ

en: Abbreviation
th: อักษรย่อ

en: Abbreviation:
th: อักษรย่อ:

en: Account Creation
th: สร้างบัญชี

en: Account Manager
th: ตัวจัดการบัญชี

en: Account Manager:
th: ตัวจัดการบัญชี:

en: Account Preferences
th: ปรับแต่งบัญชี

en: Account Signup
th: ลงชื่อเข้าบัญชี

en: Action
th: การกระทำ

en: Action Type
th: ชนิดการทำงาน

en: Action Type:
th: ชนิดการทำงาน:

en: Actions
th: การกระทำ

en: Active
th: เปิดใช้งาน

en: Activity Type
th: ชนิดการเปิดใช้งาน

en: Add
th: เพิ่ม

en: Add Action
th: เพิ่มการกระทำ

en: Add Files
th: เพิ่มแฟ้ม

en: Add New Files
th: เพิ่มแฟ้มใหม่
