eventum - en to da translation catalogue (48 entries)

en: % Complete
da: % Færdig

en: %1$s Group
da: %1$s Gruppe

en: (This MUST contain a real email address, e.g. "%1" or "%2")
da: (SKAL indeholde en eksisterende email adresse, f.eks., "%1" eller "%2")

en: (archived)
da: (Arkiveret)

en: (in hours please)
da: (i timer, tak)

en: -- Select One --
da: -- Vælg en --

en: ALL
da: ALLE

en: AND / OR
da: OG / ELLER

en: Abbreviation
da: Forkortelse

en: Abbreviation:
da: Forkortelse:

en: Account Preferences
da: Kontoindstillinger

en: Action
da: Handling

en: Action Type
da: Handlingstype

en: Action Type:
da: Handlingstype:

en: Actions
da: Handlinger

en: Active
da: Aktiv

en: Activity Type
da: Aktivitetstype

en: Add
da: Tilføj

en: Add Action
da: Tilføj handling

en: Add Condition
da: Tilføj betingelse

en: Add Files
da: Tilføj filer

en: Add New Files
da: Tilføj nye filer

en: Advanced Options
da: Avancerede indstillinger

en: Advanced Search
da: Avanceret søgning

en: All
da: Alle

en: Any
da: Alle

en: Archived
da: Arkiverede

en: Assigned
da: Tildelt

en: Assignment
da: Opgave

en: Attached Files
da: Vedhæftede filer

en: Attachments
da: Bilag

en: Attachments:
da: Bilag:

en: Available Languages
da: Tilgængelige sprog

en: Back
da: Tilbage

en: Bulk Update
da: Masseopdatering

en: Cancel
da: Annullér

en: Cancel Update
da: Afbryd opdatering

en: Category
da: Kategori

en: Category:
da: Kategori:

en: Change Password
da: Ændre adgangskode

en: Check Spelling
da: Stavekontrol

en: Clear
da: Ryd

en: Clear Date
da: Ryd dato

en: Clear Selections
da: Ryd markeringer

en: Close
da: Luk

en: Close Form
da: Luk formular

en: Close Window
da: Luk vindue

en: Closed
da: Lukket
